Teknoloji

Hogwarts Legacy Rekorlara Yetmiyor: Şimdiden Yılın En Çok Satan Oyunu Oldu

Avalanche Software tarafından geliştirilen ve Warner Bros Games tarafından yayınlanan Hogwarts Legacy, her geçen gün bir rekor daha kırmaya devam ediyor. Bu sefer ABD ve İngiltere listelerinde yılın en çok satan oyunu unvanını aldı.

Hogwarts Legacy berbat bir optimizasyonla çıktı, ancak hızla toparlandı.

10 Şubat’ta piyasaya çıkan Hogwarts Legacy, resmi olarak 2022’nin sonu ve 2023’ün başına geçti. En çok aranan oyun, en çok beklenen oyun ve en çok ön sipariş verilen oyun gibi unvanlara sahip olan Hogwarts Legacy, şu anda zirveye oturdu. yılın en çok satan oyunları listesi.

Araştırma şirketi Newzoo, oyunun satış istatistiklerini paylaştı.

Oyun pazarı araştırma şirketi Newzoo’nun yayınladığı Ocak-Mart 2023 raporuna göre en çok satan oyun Hogwarts Legacy oldu. Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta en çok satan ve gelir getiren oyun olmayı başardı.

Elden Ring’i geride bıraktı.

2023’te çıkış yapan Hogwarts Legacy, 2022’de çıkış yapan Elden Ring’i sadece 3 ayda satışlarda geride bırakmayı başardı. Araştırma firmasının paylaştığı verilere göre İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok hasılat yapan oyunlar listesinde hızla listenin başında yer alıyor.

İlk iki haftada 12 milyon kopya sattı.

10 Şubat 2023’te vizyona giren Hogwarts Legacy, çıkışından sadece 2 hafta sonra 12 milyon kopya satarak bir rekor daha kırdı. 2023 Yılın Oyunu ödülü için şimdiden harika bir yarışa girmek üzere gibi görünüyor.

sancaktepeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu